דילוג לתוכן

העתקות ישראל - מגזין דיגיטלי / ינואר 2016

חזרה

צובעים את המחר ב- 18 מטר לדקה

ציוד ההעתקות נכנס בימים אלו לעידן חדש, המצטיין בצבעוניות ובמהירויות מסחררות. שיחה עם איזי מנדל מגטר ישראל על החידושים והמגמות הבינלאומיות 

הציוד המוביל של מכוני ההעתקות התאפיין בשנים האחרונות במכונות העתקות שחור-לבן, מהירות מאוד, המדפיסות 13 מטר בדקה ובמכונות צבע להדפסת תוכניות, המדפיסות בקצב איטי יותר – של 1.5 – 2 מטר לדקה. להעתקות ישראל, חברה המקפידה לרכוש את הציוד האיכותי והחדשני ביותר יש כמה מכונות מסוג Colorwave650, הנחשבות למילה האחרונה בתחום. מכונות אלו מספקות הדפסת צבע איכותית בקצב של 2.5 מטר לדקה!

הדפסה בקצב מסחרר

"דגם חדש ויקר הנקרא Colorwave910 הולך לטרוף את התחום ויושק בישראל בימים אלה, עד פברואר 2016, מספר בהתלהבות איזי מנדל, מנהל השיווק של חברת גטר ישראל. "המכונה החדשה הזאת, שכבר הושקה בעולם, מאפשרת הדפסת צבע איכותית במהירות של 18 מטר בדקה. אני הרבה שנים בתחום ולא האמנתי שנגיע לקצב כזה", הוא מודה. "מדובר בטכנולוגיה חדשה הנקראת M-GET – עם ראשי דפוס קבועים (בניגוד לראשי הדפוס שבמכונות הקיימות זזים שמאלה וימינה). בקצב כזה אני מאמין שלא ירחק היום שבו המכונות יאפשרו עבודה בקצב שיאתגר את היכולות של האנשים שיתפעלו אותן – אחרי הכל יש גבול למהירות שבה אדם יכול להוציא נייר מהמכונה ולהעביר אותו למכונת הקיפול".

כמענה ליכולות העל של מכונת ההעתקות החדשה, יצא לשוק בקרוב גם דגם חדש של מקפלת, הבנויה לקלוט את המהירויות האדירות הללו. המקפלת עדיין רק בתהליכי פיתוח, אבל רשימת הממתינים, הכוללת את חברת העתקות ישראל כבר קיימת. המכונה המהירה הקיימת Colorwave650 פלוס מקפלת, כבר מייעלת את העבודה בצורה מרשימה מבחינת כוח אדם וזמנים, אבל בהעתקות ישראל מקפידים לאמץ כל שיפור, לטובת הלקוחות.

מאחורי הציוד שאיזי מדבר עליו עומדת חברה יצרנית הולנדית הנקראת Océ של חברת Canon שהציוד שהיא מייצרת מתאפיין באמינות ובתודעת שירות גבוהה. המשמעות היא מספר מועט במיוחד של קריאות שירות לתקלות. מסיבה זאת הציוד של חברה זו מתאים במיוחד לחברת העתקות ישראל שחרטה את נושא האמינות, המחויבות ללקוח והשירות על דגלה. העבודה עם הציוד המקצועי והאמין ביותר, מאפשרת "לספק את הסחורה" ללקוחות בזמן ובאיכות המקסימלית האפשרית.

"ההגדלה הדרמטית של קצב הדפסת הצבע, תיצור לדעתנו מהפכה בעולם ההעתקות", אומר איזי, "אנו צופים כי מכונות הצבע יחליפו את מכונות השחור לבן, ומכונות הגימור ישתדרגו וישתנו בהתאם. הרעיון הוא שעל אותו שטח רצפה, תוכל חברה כדוגמת העתקות ישראל להפיק עוד הרבה הרבה יותר, ולעמוד במשימות שכיום דורשות זמן רב יותר.

מהפיכה בעולם ההעתקות

מדובר אמנם בציוד יקר מאוד, אך הוא מתאים מאוד לחברה כמו העתקות ישראל שצריכה לעמוד בזמני אספקה מהירים ולתת שירות מטבי.

איזי המתכנן להביא מכונה כזאת לישראל ולייצר סביבה שואו והדגמות מסכם: "שרון ושלומי שבעוני מאמצים בהבנה ובקלות טכנולוגיות חדשות, ואני בהחלט שוקל למקם את המכונה אצלם ולעשות משהו מדהים ביחד".

 

סימנייה